Xin chào!

Tìm những job khác

Tìm việc làm trực tiếp

VinSmart - Android Framework

VINSMART
Ngày cập nhật: 22/09/2019

Thông tin tuyển dụng

  • Nơi làm việc: Hà Nội

    Mức lương:

Mô tả công việc

  • VINTD-6467
  • Toàn thời gian cố định
  • IT-Phần cứng/Mạng
  • 3
  • 25/09/2019
  • VINSMART
  • Hà Nội.

'- Involve to develop Vinsmart product from Framework side
- Bring-up framework modules for VinSmart products
- Develop features and customize Android framework for VinSmart products
- Propose, research & implement ideas, solution, improvement for VinSmart's mobile applications
- Optimize performance, memory for VinSmart's products
- Work closely with Android application engineer, UX-UI team to improve user experience on VinSmart's products

Yêu cầu

'- BS/MS degree in IT/Telecommunications/Electronics or related majors
- At least 2 years of relevant work experience in Android framework
- Have knowledge about Android java framework, Android native framework, Android Framework services
- Have good knowledge about one of framework components: Activity Manager, Window Manager, Audio Core, Multimedia Core, Graphic framework, GPU, Fingerprint, ...
- Knowledge about HAL/middleware, AOSP , SE-Android, NDK JNI và IPC mechanisms is plus
- Have a professional program skill level: C/C++ or Java
- Familiar with source code management tool: git, gerrit.

Quyền lợi

- Lương, thưởng và các chế độ phúc lợi, đãi ngộ hấp dẫn
- Được đặc biệt ưu đãi khi sử dụng các hệ thống dịch vụ cao cấp của Tập đoàn Vingroup
- Được làm việc và học hỏi từ các chuyên gia hàng đầu
- Được làm việc trong môi trường chuyên nghiệp, năng động và hiệu quả

Vui lòng gửi CV với tiêu đề: Vị trí ứng tuyển - Họ tên - Địa điểm làm việc qua mail: *********@vinsmart.net.vn và **********@vinsmart.net.vn

Giới thiệu về công ty

VINSMART